Scholastic A |
|
Round 1 |
|
Corinth Holders HS |
11:00 AM |
Cypress Falls HS |
11:08 AM |
West Bloomfield HS |
11:16 AM |
Springboro HS |
11:24 AM |
Colerain HS |
11:32 AM |
Central Square HS |
11:40 AM |
Decatur Central HS |
11:48 AM |
Middletown HS |
11:56 AM |
Break |
12:04 PM |
Round 2 |
|
Northwest Guilford HS |
12:20 PM |
Choctaw Central HS |
12:28 PM |
Fort Zumwalt North HS |
12:36 PM |
Harrison HS |
12:44 PM |
Sebastian River HS |
12:52 PM |
Jenison HS |
01:00 PM |
Newsome HS |
01:08 PM |
Southern Regional HS |
01:16 PM |
Lunch |
01:24 PM |
Round 3 |
|
Alpharetta HS |
02:15 PM |
River Bluff HS |
02:23 PM |
Central Hardin HS |
02:31 PM |
Hernando HS |
02:39 PM |
El Camino Real Charter HS |
02:47 PM |
Clovis HS |
02:55 PM |
Damonte Ranch HS |
03:03 PM |
Lafayette HS |
03:11 PM |
Break |
03:19 PM |
Round 4 |
|
Georgetown HS |
03:35 PM |
Kiski Area HS |
03:43 PM |
Mohonasen HS |
03:51 PM |
Glencoe HS |
03:59 PM |
Lake Howell HS |
04:07 PM |
Westwood HS |
04:15 PM |
Green Hope HS |
04:23 PM |
La Salle HS |
04:31 PM |
Break |
04:39 PM |
Round 5 |
|
Somerset Academy |
04:55 PM |
Westerville North HS |
05:03 PM |
Station Camp HS |
05:11 PM |
Bentonville HS A |
05:19 PM |
Lake Orion HS |
05:27 PM |
Pace HS |
05:35 PM |
Bartram Trail HS |
05:43 PM |
Keller HS Varsity |
05:51 PM |
Break |
05:59 PM |
Round 6 |
|
Kings HS |
06:15 PM |
Palm Beach Central HS |
06:23 PM |
Grassfield HS |
06:31 PM |
Chippewa Valley HS |
06:39 PM |
Northwest Cabarrus HS |
06:47 PM |
Father Ryan HS |
06:55 PM |
A.A. Stagg HS |
07:03 PM |
Fleming Island HS |
07:11 PM |
Dinner |
07:19 PM |
Round 7 |
|
Westlake HS |
08:10 PM |
Floyd Central HS |
08:18 PM |
Terre Haute South HS |
08:26 PM |
Rockford HS |
08:34 PM |
Cumberland Valley HS |
08:42 PM |
Marian Catholic HS |
08:50 PM |
Rancho Cucamonga HS |
08:58 PM |
Fort Mill HS |
09:06 PM |
Break |
09:14 PM |
Round 8 |
|
Freedom HS (Tampa) |
09:30 PM |
Milton HS (GA) |
09:38 PM |
Liverpool HS |
09:46 PM |
Cary HS |
09:54 PM |
Leander HS |
10:02 PM |
Lockport Township HS |
10:10 PM |
Flushing HS |
10:18 PM |
Billerica Memorial HS |
10:26 PM |
End Time |
10:34 PM |
Judges-
EQ-Patty Beggy and Robert Solomon,
MV-Billy Saccomanno and Jeff Stewart,
DA-William Chumley and Scott Pizani,
GE-Paul Lampkin, Gilles Ouellette, Grady Robertson and Adam Sage
|